Suplementy

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest pozyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina ta jest pozyskiwana przez skórę eksponowaną na promienie Słońca. Również poniektóre produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można również tą witaminę uzupełniać przez suplementowanie.

Witamina A pełni mnóstwo funkcji w organizmie, między innymi zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a także wspomaganie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest też wytwarzana przez organizm w wyniku przekształcenia beta-karotenu.
tabletki na odchudzanie

Wielu ludzi nie stosuje wystarczająco zbilansowanej diety, ażeby zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do rozkwitu branży specyfików wielowitaminowych. Specyfiki wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych formach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niepodważalnie ogromną zaletą wypływającą z przyjmowania suplementów wielowitaminowych jest wygoda. O wiele łatwiej jest połknąć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie niezbędne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych preparatów.

Albowiem gotowanie usuwa mnóstwo składników odżywczych oraz witamin z jedzenia, nieuchronnie zaczynasz odżywiać swój organizm tym, czego potrzebuje, kiedy zaprzestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.

Spożywanie surowego jedzenia przyspiesza metabolizm. Trawienie surowego jedzenia zabiera trochę więcej energii, ale ze względu na korzyści warto wybrać przynajmniej częściowo surową dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *